Kendi Bakımını Nasıl Yaparsın?

Tüm protez saç kullanıcıları kendi protez saç bakımlarını kendileri yapabilirler. İhtiyaç olan protez saç bakım malzemelerini temin etmeleri gerekmektedir.
Protez Saç Bakım malzeme listesi
1. Solvent
2. Medikal Bant...

Neden Protez Saç Kullanmalıyım?

Kadın ve erkeklerdeki saç dökülme problemleri ve tedavi yöntemlerini önceki yazımızda belirtmiştik.
Artık tedaviye yanıt alamayan, saç ekiminde yeterli donör alanı bulunmayan veya cerrahi yöntemlerden kaçınan kişiler çok rahatlıkla protez saç kullanabilmektedir. Ağrısız, acısız, istenilen şekli ve yoğunluğu verebilme açısından kişilerin ve ayrıca sosyal statüleri gereği birçok ünlünün de tercih sebebidir. Yeni nesil protez saçlar hava ve su geçirgenliği sayesinde daha doğal ve komforlu bir kullanım sağlar...

Neden Saçlarımız Dökülür?

Sağlıklı bir saç derisinde ortalama 100 bin adet saç teli bulunur. Her bir saçın ömür süresi 3 evreye ayrılır.
Anagen: Aktif büyüme fazı
Catagen: Durgunluk fazı
Telogen: Dökülme fazı
Her saç teli 4-7 yıl yaşar, sonra dinlenir, sonra dökülür. Bu süreç doğal bir döngüdür. Günde 50-100 saç telinin dökülmesi normal olarak karşılanır...

Saçlarım Dökülüyor Ne Yapmalıyım?

Saç dökülmelerinin çoğunluğunu oluşturan androgenetik alopeside, dihidrotestosterona dönüşen 5-alfaredüktaz enzimini baskılamak gerekir. Minyatürize olmuş saçlarda finasterid, minoxidil türündeki ilaçların kullanımı Dr. Kontrolünde olmalıdır.

Yanlış beslenme alışkanlığımızı değiştirmeli, vücudun ihtiyacı olan vitamin, mineral, protein eksikliğinden kaçınmalıyız. Stresten uzak bir yaşam tarzı benimsemeli, sigara alkol kullanımını alışkanlık haline getirmemeliyiz.
Yardıma ihtiyacınız var mı? Canlı destek uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Canlı Destek
whatsapp